Yıllık Hosting Alımların'da %50 indirim! Kod: klaudx50

HIZLI MENÜ

Akbank

A comprehensive guide on how you can create, update, and delete a project on the Cloudways platform.

Finansbank

A comprehensive guide on how you can create, update, and delete a project on the Cloudways platform.

Enpara

A comprehensive guide on how you can create, update, and delete a project on the Cloudways platform.

Denizbank

A comprehensive guide on how you can create, update, and delete a project on the Cloudways platform.

Ticari Firma Ünvanı

Halil İbrahim Bardakcı

Kayıtlı Vergi Dairesi ve Numarası

Halkapınar Vergi Dairesi - 1421050004

Adres Bilgisi

BAHÇELİEVLER MAH. 107465. SK. NO: 7 İÇ KAPI NO: 1 HALKAPINAR / KONYA

Telefon Numaraları

Tel: +90 332 606 28 84

Tel: +90 224 334 17 74

BTK Yer Sağlayıcı İzin Belgesi

Tıklayınız.

Hizmet Sözleşmesi

Son güncelleme:14.11.2023

1. Taraflar

1.1: Bu sözlesme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) saglayan KLAUDX Bilişim Hizmetleri ile Yeni müsteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kisi/kurum (Müsteri olarak anılacaktır) arasında KLAUDX’e ait olan internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak ve bu muhasebe ve faturalandırma KLAUDX İnternet ve Bilişim Hizmetleri aşagıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar is bu sözlesmede yazılı bilgilerin dogrulugunu beyan, kabul ve taahhüt etme zorundadırlar.

2. Konusu

2.1: İs bu sözlesme müsteri tarafından site üzerindeki islemlerinde, siparislerinde, gönderdigi Mesajlarında kayıt isleminde vermis oldugu bilgiler dogrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparislerinde tercihleri uyarınca alacagı hizmetler karsılıgında KLAUDX'e ödeyecegi ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve islem açıklamaları asagıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müsteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan islemlerde baz alınacagından müsteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve dogru girdigi varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar

3.1: KLAUDX İnternet ve Bilişim Hizmetleri, müsterinin talebi üzerine siparis olarak ilettigi hizmetleri saglayacaktır. Siparisin kabulü mesajı ile KLAUDX ilgili ücreti tahsil ettigini kabul edip söz konusu sipariste belirtilen hizmeti verecegini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları siparis sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müsterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler KLAUDX tarafından bildirilecektir. Ürünün yada ürünlerin yer aldıgı satış sayfasının altında KDV Dahil ibaresi var ise, sistem KDV’yi hesaplamadan siparişi tamamlayacaktır.

3.3: Siparis kabulü ve islemlerin onaylanmasından sonra KLAUDX, müsteri siparisi detayında bulunan hizmete iliskin kontrol panel, ftp, SQL ve e-mail kullanıcı adları ve sifrelerini müsteriye iletecek ve hizmet baslamıs olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluluğu müsterinin sorumlulugunda olup bu konulardan dogabilecek zarar ve ziyandan müsteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müsteri, aldıgı hizmet dâhilinde KLAUDX tarafından aldıgı beyan ve uyarılara uyacagını taahhüt eder. Müsteri, hosting hesabından faydalanırken KLAUDX tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müsteri, almıs oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kisilere dagıtamaz, satamaz.

3.5: Müsteri, hizmet süresince firma adını kötüleyici, lekeleyici ve/veya aşşağılayıcı bir davranışta veya firma yetkililerine yönelik hakaret içerikli mesaj/ses iletilir ise KLAUDX hizmetini sonlandırma hakkını saklı tutar.

3.6: Müsteri, alan adı, hosting veya aldıgı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözlesme süresince yürürlülüge girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu ve karsılayacagını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müsteri, hizmeti dâhilinde barındırdıgı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve mail hizmetleri ile kullanacagı ve faydalanacagı tüm islemlerden kendisi sorumlu oldugunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılıgından dogabilecek tüm hukuki ve cezai sorumlulugu kendisi karsılamayı kabul ve taahhüt eder. İs bu konuda dogabilecek sorunlardan KLAUDX'e herhangi bir kusur iletilemez. KLAUDX, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, dogrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmıs sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. KLAUDX, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettigi için veya baska bir sebeple veya KLAUDX’in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin isine zararlı olduguna inandıgı için fesih edebilir. KLAUDX hukuka aykırılık teskil eden filleri ve eylemleri ögrendiginden itibaren müsteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: KLAUDX, sagladıgı hizmet içerisinde bulunan müsteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. KLAUDX müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım islemine tabi tutacaktır. Buna ragmen KLAUDX hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan KLAUDX sorumlu degildir. Verilerin yedeklenmesi sözlesme metninde aksi belirtilmedigi sürece müsterinin sorumlulugundadır.

3.9: KLAUDX yazılımsal veya donanımsal arızalardan kaynaklanan veri kayıplarından ve/veya sunucu erişiminin engellenmesi sebebiyle oluşan doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Veri güvenliği ve yedekliliği tamamen müşteriye aittir.

3.10: KLAUDX, müsteri tarafından siparis verilmis ve ödemesi sorunsuz olarak gerçeklestirilmis domain adı tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve siparis ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müsteridir. KLAUDX bu konuda müsterinin talepleri dogrultusunda domain adı üzerinde islem yapabilecektir. Müsteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.11: Müsteri, firmayı karalama, olumsuz elestirme, internet ortamında ya da baska platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3.12: Müsteri, aldigi hizmetin faturasini adresine istedigi zaman kargo ucretini kendisi odemekle yukumludur, eger kargo ucretini odemeyip kargoyu geri cevirir ise kargo ucreti musterinin panelinde fatura olarak yansitilir. Eger musteri yansitilan faturayi odememekte israr ederse fatura icerigindeki urun ve hizmetler fatura odenene kadar bloke edilir.

3.13: Müsteri, KLAUDX tarafından kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

3.14: Müsteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

4. Süre

4.1: İs bu sözlesme siparis ve ödeme islemlerinin internet ortamından KLAUDX'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözlesme süresi müsterinin ilgili hizmet için siparis sırasında seçmis oldugu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözlesmenin sona ermesinden 10 is günü öncesine kadar sözlesmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemisler ise sözlesme aynı sart ve hükümler ile önceki sözlesme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelen degisiklikler saklıdır.)

4.4: Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Radyo hosting, VDS, Dedicated sunucu vb. özel kurulum gerektirdiginden dolayı belirli sürelerin altında kurulması mümkün olmadıgından Radyo ve VDS Hizmetleri 24 saat içerisinde, Dedicated sunucu hizmetleri 48 saat içerisinde teslim edilmektedir. Yogunluga baglı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 1 ile 3 saat arasıdır.

5. Ücret

5.1: İs bu sözlesmede belirtilen hizmetler karsılıgı olarak ödenecek ücret siparis islemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil degil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müsteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.

5.2: KLAUDX önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak degisiklik yapma hakkını saklı tutar. Müsteri is bu degisiklikler konusunda simdiden olusabilecek degisiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eger döviz kuru cinsinden verilmis ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satıs kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. is günü sonuna kadar siparis islemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müsteri iletisim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya KLAUDX elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda KLAUDX kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: KLAUDX müsteri ödeme islemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Siparis esnasında belirtildigi gibi domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( colocation, dedicated, sanal sunucular, oyun sunucuları ) islemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6. Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yasanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müsterilerde karsılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı KLAUDX, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, email, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müsteri adına e-mail, web, ftp erisimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site basına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %20 'dir. %20 'yi geçen kullanıcı hesapları, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. CPU oranlarını geçen internet siteleri yada hizmetleri, KLAUDX'in zor durumda kaldıgı durumlarda müsteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir. 60 dakikadan daha az sürede bir “cron” çalıştıramaz. Tüm hosting paketlerinde 100% olarak sistem aktifliğini riske sokacak cpu kullanımında hesabınız suspend edilir. Hosting hizmetleri dosya arşiveleme amaçlı kullanılamaz.

6.4: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içerige; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenligi müsterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir sekilde KLAUDX sorumlu değildir.

6.6: Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 saat boyunca askıda bekletilir. 3. saat sonunda olacaklardan KLAUDX sorumlu değildir.

6.7: Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde KLAUDX müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

6.8: Sunucu hizmetlerimizde 1GBiT/s standart bakır port bağlantısı bulunuyor olup müşterilerimizin 10 dakikayı aşacak 100MBiT/s üzeri kullanım yapması durumunda KLAUDX müşteriyi uyaracak olup tekrarlanması durumunda hizmeti iptal etme hakkına sahiptir..

6.9: Firmamızda bulunan hizmetlerde barındırılması yasak olan sistemler (dosyalar): Bu dosyaların hizmetlerde kullanıldığı saptanırsa KLAUDX Bilişim Hizmetleri bu hizmeti koşulsuz şartsız durdurmaya hak kazanır. Durdurulan hizmetlerin geri iadesi yapılmaz.

• Toplistler

• *****, erotizm ve pornografi içeren siteler / Yasalara aykırı içerik siteleri

• IRC betikleri / Botlar

• Proxy betikleri / Anonymizers

• İzinsiz yazılım / *****

• İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)

• Autosurf / PTC / PTS / PPC siteleri

• IP tarayıcıları (IP Scanner)

• Bruteforce programları / Betikleri / Uygulamaları

• E-posta bombalama / Spam betikleri

• Dosya barındırma / Yansı betikler. (rapidshare benzeri)

• Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)

• Escrow / banka benzeri siteler

• HYIP vb. siteler

• Yatırım siteleri (FOREX, E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)

• Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak

• Prime Bank Programları

• Aldatıcı / Fake Sistemler

• Şans / Loto / Kumar oyunları siteleri (teşvik edenler dahil)

• MUD / RPG veya PPBG’ler

• Diski zorlayan programlar

• Nefret içeren / Irkçı / Rahatsızlık veren siteler

• Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar / forumlar / (dark.net vb.)

• Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler

• Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (*****) forumlar / web sayfaları

• Yasal olmayan ve telif içeren film, dizi vb. yayınlar yapmak, 3. kişilere izlettirmek, sunucu trafigini kullanmak

• Video yayını yapmak, sunucu üzerinde video barındırmak, sunucuyu arşiv olarak kullanmak

• Mailer Pro vb.

6.10 Sanal sunucuların Upload/Download amaçlı kullanılması hizmetin sonlandırılmasına sebep olacaktır.

6.11 Sanal sunucular üzerinden yapılacak olan bitcoin ve türevi işlemleri yaparak sunucunun işlemcisini, ramini, diskini veya interneti yoracak her türlü işlemi yapmak hizmetinizin sonlandırılmasına sebep olacaktır.

7. Fesih

7.1: Müsteri is bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmedigi takdirde yada is bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin dogru olmadıgının tespiti halinde,yukarıda belirtilen sözlesmeyi askıya alma halinin 3 saatten fazla devam etmesi halinde, KLAUDX hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözlesmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu sekilde gerçeklesecek fesih sonrasında müsteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemis oldugu son sözlesme ücretini geri isteyemeyecegini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözlesme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.2: Müsteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözlesme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek sartı ile is bu sözlesmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözlesmenin sona erme süresinden önce müsteri tarafından fesih edilmesi halinde sözlesme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletisim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözlesmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar siparis adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulasmasa bile teblig edilmis kabul edilecektir. İs bu adreslere ait degisiklikler diger tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: KLAUDX sözlesme süresi içinde müsteri'nin beyan ettigi elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi,hesap ekstresi gönderebilir. Müsteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadıgı yada kendisine ulasmadıgı iddiasında bulunamayacagı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda teblig etmis sayılacagını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Tereddüte Düsülmesi

9.1: Müsteri, aldıgı hizmetlere karsılık basvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düsmüs sayılır. Bu durumda KLAUDX kur farkı faturası kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müsteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan her tür alacak için KLAUDX’in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için basvurması halinde KLAUDX'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili oldugunu ancak buna ragmen Mahkemelerce teminat istendiginde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından dogacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödenecegini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Alınan hizmete iliskin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadıgı takdirde, KLAUDX'in bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip oldugu gibi; son ödeme tarihinden 3 saat süre içinde ücretin ödenmedigi durumlarda hizmetin komple geri dönüsümsüz olarak silme hakkına da sahipligi mevcuttur. Bu uygulamaya tabi tutulmus müsteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

10. Hosting Hizmeti Kullanım Kosulları

10.1: Hosting sunucularında (Paylasımlı sunucularda) herkesin esit haklara sahip olması için her musteri en fazla %25 CPU kullanma hakkina sahiptir. Hosting kapasitesi dısında islem yapan websiteler uyarılarak veya uyarılmadan suspend edilir. Bundan dogan zararlardan KLAUDX sorumlu tutulamaz.

10.2: Limitsiz web hosting hizmetleri yalnızca web site dosyalarının barındırılması amacı ile kullanılabilir olup, veri depolama, yedek alma, mp3, rar, exe dosyalarının barındırılması amacı ile kullanılamaz.

10.3: Her hosting hesabı 5MB I/O limitine sahiptir.

10.4: Her hosting hesabı 200.000 Inode limitine sahiptir.

11. Geri İade Kosulları

11.1: KLAUDX'nın kabul gördügü geri iade isteklerinden, müsteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

11.2: Musteri; sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

11.3: Yalnızca Türkiye lokasyon üzerinden sunulan Hosting hizmetleri için 48 saat (2 gün) iade süresi verilir. Bu süre içinde iade alınır bu süre sonrası iade talepleri kabul edilmez.

11.4: Musteri; alan adı, sunucu, yazılım, lisans ve diğer hizmetlerde geri iade talep edemez.

11.5: Geri iade istegi yapıldıgı takdirde, KLAUDX bu istegi en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçeklestirme hakkını, sirketin o anki kararına baglı olarak saklı tutar.

11.6: Kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

11.7: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, degistirme, fiyat degisikligi yapma hakkını müsteriye bildirmeksizin gerçeklestirme durumunu saklı tutar.

12. Arıza Durumları

12.1: Sunucular elektronik olarak çalısan cihazlar oldugundan dolayı gerekli ve optimal sartlar ne kadar saglanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini verimerkezi tarafından yapılmaktadır.

12.2: Sunucu da çıkan arızalı parçaları ve yedek parçaları temin süresinden dogacak zararlardan firmamız sorumlu degildir. Hizmet alan şahıs bu süre zarfında firmadan hiçbir hak talep edemez. Yeni parçanın ve arızalı parçanın kendisine temin edilene kadar beklemek zorundadır.

12.3: Raid konfigurasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düsen diskler için kurtarma islem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. Raid konfigurasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu degildir.

12.4: Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yasadıgınız veri kaybı veya yasadıgınız zararlanda mesuliyet kabul etmemektedir.

12.5: Sunucu hizmetlerinde yapılacak verimerkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

13.1: İs bu sözlesme bununla birlikte 16 madde ve alt baslıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlasılarak imza altına alınmıstır. (İmza altına alınma. Siparisin internet ortamında KLAUDX'e gönderilmesi ile gerçeklesmis kabul edilir). KLAUDX gerek gördügü takdirde yeni maddeler ve/veya alt baslıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde degisiklik yapabilir. Müsteri bu degisiklikleri önceden kabul ettigini beyan ve taahhüt eder.

13.2: Yıllık hizmet alan müşterilerimizin Yıl içerisinde ki enflasyon oranındaki değişiklikler nedeniyle ek fatura çıkartılabilmektedir.

13.3: İs bu sözlesmenin uygulanması sırasında dogacak her türlü uyusmazlıkların Çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

14. Oyun Sunucu Hizmetleri

14.1 Oyun sunucu hizmetleri ile birlikte KLAUDX paket sağlayabileceğini belirtiyor ise Oyun Sunucunuz ile alakalı paket ihtiyaçlarınızı hizmet satın almadan önce sormanız gerekmektedir. KLAUDX Personelinin Oyun Sunucu Paketleri hakkında ve içeriğinde bilgisi düşüktür.

14.2 Oyun Sunucu Paketleri hizmetler yanında promosyon olarak verilmektedir ve fiyat dahilinde tutulmaktadır. Paketler üzerinde düzenleme yapmak ve paketi oyuncularınızın kullanımına açmak müşteri sorumluluğundadır.

14.3 Oyun Sunucu Paketleri ile birlikte sağlamış olduğumuz paketlerin güncelliği, kullanılabilirliği konusunda garanti vermemekteyiz. Paketler ihtiyaç anında yapılır ve KLAUDX güncelleme ihtiyacı duyar ise güncellenir.

14.4 Oyun Sunucu hizmetlerinin ilk kurulum aşamasında müşteri yalnızca 1 kez yardım alabilir. Birden fazla kurulum ve paket içerisinde değişiklik gerekir ise müşteri yardım ihtiyacını öncelikle KLAUDX harici noktalardan almalıdır. KLAUDX Yalnızca teknik destek sunmaktadır.

15. Sunucu Kurulumları

15.1 Her müşterimize Sanal sunucularında kullanmak üzere 3 sıfırlama hakkı verilmektedir 3 sıfırlama hakkını dolduran müşterilerimiz her bir ek sıfırlama hakkı için ek ücrete tabii tutulacaktır.

15.2 Özel işletim sistemi kurulumu taleplerinde müşterilerimiz yalnızca bir kere destek alabilmektedir birden fazla kez özel işletim sistemi kurulumu talep edilir ise ek ücrete tabii tutulmaktadır.

16. Sunucu Hizmetleri

16.1 Sanal sunucu hizmetlerinde belirtilen disk alanı işletim sisteminin kapsadığı alan dahilinde olup harici olarak disk alanı tanımlanmamaktadır

İptal ve İade Koşullarımız

İade koşullarımız

Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin (SSL, Almanya Cloud, SLA, Kiralık Fiziksel Sunucu, Sunucu Lisansları, Alan Adı Kayıt, Alan Adı Yenileme ve süreci başarıyla tamamlanmış Alan Adı Transfer hizmetleri hariç) 7 gün içinde sorgusuz %100 geri ödeme (iade) garantisi bulunmaktadir. 7 günden sonraki süreçte (SSL, Almanya Cloud, SLA, Kiralık Fiziksel Sunucu, Sunucu Lisansları, Alan Adı Kayıt, Alan Adı Yenileme ve süreci başarıyla tamamlanmış Alan Adı Transfer hizmetleri hariç) müşterimiz iade etmek istemesi durumunda, kullanım süresi düşürülür ve geri kalan tutar müşteri hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenir. Kampanyalı hizmetlerde hizmet ile birlikte sunulan ücretsiz servislerin (örneğin ücretsiz alan adı kaydı) iadesi mümkün değildir. Ücretsiz servisler müşteriye hizmeti taahhüt ettiği ve satın aldığı süre boyunca hizmeti kullanacağı için verilir. Bu süre öncesinde hizmet iptal edilirse, ücretsiz sunulan hizmet ücretlendirilecek ve geriye kalan tutar iade edilir. Alan adı kayıt işlemleri otomatik olarak ICANN ve TRABİS (BTK) tarafından yapıldığı için, iade mümkün değildir. İade işlemlerinde, müşterimiz hangi ödeme yöntemiyle ödeme yaptıysa yine aynı şekilde iade sağlanır.Farklı bir kişiye yada farklı bir yöntemle iade mümkün değildir. Tüm iade işlemleri için müşteri paneliniz üzerinden muhasebe departmanını seçerek bize talepte bulunabilirsiniz.


İptal koşullarımız

Firmamızdan satın aldığınız hizmetlerin iptali için e-posta adresi ve şifrenizle müşteri kontrol panelinize giriş yapmanız ve hizmet detayına girdikten sonra “Daha fazla” menüsü altında bulunan “İptal Talebi” seçeneğindeki formu doldurarak iptal edebilirsiniz. Bir sonraki ödeme zamanında hizmetiniz yeni için fatura oluşturulmayacaktır. İptal talebinde bulunmayan ama kullanılmayan hizmetler iptal edilmiş sayılmaz. Her yeni ödeme zamanında yeni fatura oluşturulur. İptal formunu doldurmak istemiyorsanız müşteri panelinizde kayıtlı olan e-posta adresinden tarafımıza e-posta gönderebilirsiniz. Kredi kartı ile alışveriş yapıp hizmet kullanım süresince veya hizmet kullanımı sonrasında bilgi ve haber vermeden, firmamızdan onay almadan banka aracılığı ile “alışverişi kendisinin yapmadığını iddia ederek” ödemeye itiraz edildiği takdirde müşteri hesabı ve içerisindeki hizmetler geri dönüşümsüz olarak silinerek durdurulacaktır. Müşteri adı soyadı, e-posta adresi,IP adresi ve T.C. kimlik numarası firmamız kara listemize eklenecektir. Haklı bir sebebiniz varsa bu işlem öncesi firmamızla iletişime geçmenizi rica ederiz. Firmamız bu tip durumlara ılımlı yaklaşmaktadır. Kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerimizin kayıt olurken sunmuş olduğu bilgilerine, adreslerine, telefon numaralarına ve sipariş verirken kayıt altına alınan IP adresine bakılmaktadır ve kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca Fraud kontrol mekanizması sayesinde sorunlu bir kredi kartı ile alışveriş yapmaya çalışıyorsanız siparişiniz otomatik olarak engellenecektir.


Hizmet Teslim Süresi

Kredi kartı ile yapılan ödemeler hemen aktif olmaktadır.Manuel işlem gerektiren sunucu kurulumu, kontrol panel kurulumu, IP adresi tahsisi, alan adı evrak toplama gibi işlemler için siparişin verildiği aynı gün mesai saatlerinde teknik destek ekibi çalışanlarımızla sizinle iletişim kurmaktadır. Banka havalesi ödemelerinde müşteri havale sonrası bildirmekle yükümlüdür. Bildirime bağlı olarak banka havalesi ile yapılan ödemeler muhasebe departmanı tarafından aynı gün içinde kontrol edilerek onaylanır ve sipariş aktif edilir. Ödeme bildirimi yapılmayan banka havalesi işlemlerine bağlı olarak siparişin gecikmesi, teslimatın sağlanamaması durumunda firmamız sorumlu değildir. Havale işleminde açıklama kısmına sipariş numarasını yazmanız işlemleri hızlandıracaktır. Uyarı ve koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları info@klaudx.com adresine yazabilirsiniz

KVKK Aydınlatma Metni

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU (“KVKK”) AYDINLATMA METNİ

İşbu Aydınlatma Metni, Şirketimiz tarafından hizmet ve ürün sunduğumuz Müşteri’den elde edilen kişisel veriler 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve ilgili diğer mevzuat kapsamında Şirketimizce işlenmektedir. İşleme; KVKK’nın 3. maddesinde kişisel verilerin kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması işlemleri olarak tanımlanmıştır.


A. TOPLANAN KİŞİSEL VERİLER VE TOPLAMANIN YÖNTEMİ

Tarafınıza hizmet vermek, hizmetin devamlılığını sağlamak ve hizmet kalitesinin takibi amacıyla yapmış olduğumuz görüşmeler, sözleşmenin kurulması, imzalanması ve ifası amacıyla sözleşmenin tarafı olan veya sunduğumuz hizmetlerden yararlanan gerçek kişilere ait temin edilmesi muhtemel ad, soyad, nüfus cüzdanı veya ehliyet veya pasaport suretleri, doğum yeri ve tarih bilgisi, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka ve kredi kartı hesap bilgileri, fotoğraf, güvenlik kamerası kayıtları (CCTV), çağrı merkezi tarafından yapılan ses kaydı ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kişisel veri tanımına giren her türlü veri aşağıdaki koşullar ve kapsamında klaudx tarafından işlenmektedir.


B. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI

Kişisel verileriniz klaudx tarafından aşağıdaki amaçlarla KVKK’nın 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında işlenecektir:

1) Ürün ve servislerin kullanılması, satış süreçlerinin planlanması ve yürütülmesi, operasyonel faaliyetlerin planlanması ve yürütülmesi, satış ve sonrası destek hizmetlerinin yürütülmesi ve planlanması, verilen hizmetin altyapı, cihaz, bakım, onarım, kurulum gibi servislerin sürdürülmesinde devamlılığın sağlanması,

2) Tarafınıza sağlanan veya sağlayacak olduğumuz hizmetlere ait işlem ve işlerin yürütülmesi, sözleşme gereklerinin yerine getirilmesi, hizmet, destek kalitesi takibi

3) Finansal, muhasebesel kayıtların tutulması

4) İYS, Elektronik Ticari İletileri kabul etmişseniz klaudx adından gelecek olan promosyon, kampanya, periyodik çalışma bildirisi, ödeme bildirimi, hizmet detay ve hatırlatmaları ve pazarlama faaliyetlerinin sürdürülmesi (Bu amaçla, klaudx iş ortaklarıyla kişisel veri paylaşmamaktadır.)

5) BTK yönetmeliğine tabi olan şirketimizin, ilgili kurumdan ve yürürlükteki ilgili mevzuat gereği yapılan bildirimlerin yükümlülükleri kapsamında

6) Kamu kurum ve kuruluşları, mahkeme, savcılık, kolluk kuvvetleri ve devlet ile olan resmi ve yükümlülüğümüz gereği bildirim zorunluluğumuz olan kuruluşlar yanı sıra klaudx'un hukuki haklarını koruma ve savunma amaçlı yükümlülüklerinin yerine getirilmesi

7) Gerektiği taktirte iş ortakları ve altyapı tedarikçilerinde işlem yapılacak olması, onaylı ve doğrulanmış kimlik bilgileri tespiti, güvenlik kontrolü vb. amaçlarla bu kurum ve kuruluşların bilgilendirilmesi

8) Ödeme, Tahsilat, Sipariş, Sipariş öncesi teklif, ziyaret vb. faaliyetlerin sürdürülebilmesi maksadıyla yazılı, sözlü iletişim kurulması,

9) Adli, idari makamların talep etmeleri halinde bilgi verilmesi,

10) Sair ve mucbir her türlü yasal zorunlulukların yerine getirilmesi


C. KİŞİSEL VERİLERİN KİMLERE VE HANGİ AMAÇLARLA AKTARILABİLECEĞİ

Kişisel verileriniz, klaudx'un ticari olarak devamlılığını sağlayabilmesi ve yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi amacıyla KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde;

1) Şirket yönetimimize, hissedar ve yönetim kuruluna ve konunun ilgilisi departman yetkilimize

2) Şirketimiz mali müşavirlerine, tedarikçilerine, danışman ve avukatlarına, çalışılan banka ve finansal kuruluşlara, bağımsız denetçilerine ve mevzu bahis tarafın yetkili personeline,

3) Adli, idrai ve resmi makam ve mercilere, kanunen yetkili kamu ve özel kurum ve kuruşlarına,

4) İYS onayı ve kampanya, duyuru ve bildirim izini olması halinde kampanya, etkinlik ve sair ticari iletişimin devamı için, aktarılabilecektir.


D. KİŞİSEL VERİLERİN DOĞRU VE GÜNCEL TUTULMASI

KVKK’nın 4. maddesi uyarınca; Veri Sorumlularının kişisel verileri doğru ve güncel olarak tutulması yükümlülüğü gereği; İlgili Kişi, Şirketimizle paylaştığı kişisel verilerinin doğru olduğunu ve değişiklik olması halinde güncellemeyi taahhüt eder ve güncel kişisel verilerin Şirketimize bildirilmemesinden kaynaklı olarak herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul ve beyan eder. İlgili kişi, doğru ve gerektiği takdirde verilerinin güncel olmasını sağlamak amacıyla Şirketimiz tarafından belirli periyotlarda kendisiyle, iletişime geçilmesini kabul ettiğini beyan eder.


E. SAKLAMA SÜRESİ ve İMHA

İşbu sözleşme kapsamında işlenen kişisel veriler sözleşmenin sona ermesini müteakip ilgili mevzuat gereği 10 yıl saklanır ve taraflardan birinin bu 10 yıllık süre içinde herhangi bir dava açmaması halinde 10 yılın dolumunu müteakip 180 gün içinde imha edilir.


F. KİŞİSEL VERİ SAHİBİ İLGİLİ KİŞİNİN 6698 SAYILI KVKK KAPSAMINDA HAKLARI

6698 sayılı KVKK’nın 11. Maddesi kapsamında herkes veri sorumlusu sıfatı ile klaudx'a

aşağıdaki hususlarda başvurma hakkına sahiptir:

1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

6. 6698 sayılı KVKK’nın 7. maddesi uyarınca, bu Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel veriler resen veya ilgili kişinin talebi üzerine öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

7. 5. ve 6. Maddeler kapsamında bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.


G. İLGİLİ KİŞİNİN HAKLARI ve HAKLARINI KULLANMA YÖNTEMİ Kişisel veri sahibi “İlgili Kişi”, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesinde yer verilen haklarını ve taleplerini klaudx'a www.klaudx.com sitesinde yer alan Başvuru Formunda yer verilen usule uygun olarak doldurmak suretiyle bildirebilecektir.


H. İLGİLİ KİŞİNİN HAKLARI ve HAKLARINI KULLANMA YÖNTEMİ

Taraflar, kendi personeli veya üçüncü taraflarca kişisel verilere yetkisiz bir şekilde erişilmesini, işlenmesini veya kişisel verilerin aktarılması amacı dışında kullanılmasını engellemek, önlemek, mevzuatta yer alan önlemleri almakla yükümlüdür, bu bakımdan taraflardan her biri sorumluluklarını tam ve eksiksiz olarak yerine getireceğini, aksi halde doğacak tüm zararlardan sorumlu olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder. Bu husustaki tüm uyuşmazlıklar müzakere ile çözülemediğinde T.C. Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir. Bu ek sözleşme, hizmet ve kullanım sözleşmesinin de bir parçası olup top yekün Türk Hukukuna tabidir.


J. MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİNİN UYGULANMASI

İlgili mevzuat kapsamında meydana gelebilecek herhangi bir değişiklik, güncelleme nedeniyle Kişisel Verilerin İşlenmesine ilişkin süreçlerde bir değişiklik olması durumunda ilgili taraf mevzu bahis değişikliği en geç ilgili düzenleme yürürlüğe girmeden evvel tamamlamakla yükümlüdür.

İlgili değişiklik bu sözleşmenin yenilenmesini gerektirmesi durumunda taraflar ilgili değişiklikleri en kısa sürede azami çabayı gösterdiklerini kabul, taahhüt ve beyan ederler. Değiştirilmesi/eklenmesi gereken sözleşme maddesi azami süre içerisinde değiştirilmemiş veya eklenmemiş olsa dahi yeni/değişitirilen yasal düzenlemenin yürürlük tarihi itibariyle mevzuata uygun olarak uygulanacaktır

Çerez Politikası

Son güncellenme: 24/11/2023

Biz, KlaudX.com İnternet ve Bilişim Hizmetleri, olarak güvenliğinize önem veriyor ve bu Çerez Politikası ile siz sevgili ziyaretçilerimizi, web sitemizde hangi çerezleri, hangi amaçla kullandığımız ve çerez ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz konularında kısaca bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, çerezler vasıtasıyla, ne tür kişisel verilerinizin hangi amaçla toplandığı ve nasıl işlendiği konularında, kısaca bilgi sahibi olmak için lütfen bu Çerez Politikasını okuyunuz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Çerez Nedir?

Çerezler, kullanıcıların web sitelerini daha verimli bir şekilde kullanabilmeleri adına, cihazlarına kaydedilen küçük dosyacıklardır. Çerezler vasıtasıyla kullanıcıların bilgilerinin işleniyor olması sebebiyle, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, kullanıcıların bilgilendirilmeleri ve onaylarının alınması gerekmektedir.

Bizler de siz sevgili ziyaretçilerimizin, web sitemizden en verimli şekilde yararlanabilmelerini ve siz sevgili ziyaretçilerimizin kullanıcı deneyimlerinin geliştirilebilmesini sağlamak adına, çeşitli çerezler kullanmaktayız.

1. Zorunlu Çerezler

Zorunlu çerezler, web sitesine ilişkin temel işlevleri etkinleştirerek web sitesinin kullanılabilir hale gelmesini sağlayan çerezlerdir. Web sitesi bu çerezler olmadan düzgün çalışmaz.

2. Performans Çerezleri

Performans çerezleri, ziyaretçilerin web sitesine ilişkin kullanım bilgilerini ve tercihlerini anonim olarak toplayan ve bu sayede web sitesinin performansının geliştirilmesine olanak sağlayan çerezlerdir.

3. Fonksiyonel Çerezler

Fonksiyonel çerezler, kullanıcıların web sitesine ilişkin geçmiş kullanımlarından yola çıkılarak gelecekteki ziyaretlerinde tanınmalarını ve hatırlanmalarını sağlayan ve bu sayede web sitelerinin kullanıcılara dil, bölge vb. gibi kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmasına olanak tanıyan çerezlerdir.

4. Reklam Çerezleri

Reklam çerezleri, üçüncü taraflara ait çerezlerdir ve web sitelerinde ziyaretçilerin davranışlarını izlemek için kullanılırlar. Bu çerezlerin amaçları, ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik ilgilerini çekecek reklamların gösterilmesine yardımcı olmaktır ve sorumluluğu çerez sahibi üçüncü taraflara aittir.

Çerezler İle İşlenen Kişisel Veriler Nelerdir?

Kimlik (isim, soy isim, doğum tarihi vb.) ve iletişim (adres, e-posta adresi, telefon, IP, konum vb.) bilgileriniz tarafımızca, çerezler (cookies) vasıtasıyla, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle ve bazen de analitik sağlayıcılar, reklam ağları, arama bilgi sağlayıcıları, teknoloji sağlayıcıları gibi üçüncü taraflardan elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Çerezler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Web sitemizde, şüpheli eylemlerin tespiti yoluyla güvenliğin sağlanması, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda işlevsellik ve performansın artırılması, ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi ve kişiselleştirilmesi ile bu hizmetlere ulaşımın kolaylaştırılması, sözleşmesel ve hukuki sorumlulukların yerine getirilmesi amaçlı çerezler kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcılar ile buluşturulabilmesi amacıyla reklam çerezleri ve üçüncü taraflarla bilgi paylaşımı da söz konusudur.

Çerezler Nasıl Yönetilmektedir?

Tüm bu açıklamalardan sonra, hangi çerezlerin kullanılacağı konusu, tamamen kullanıcılarımızın özgür iradelerine bırakılmıştır. Çerez tercihlerinizi, tarayıcınızın ayarlarından silerek ya da engelleyerek, web sitemize adım attığınız anda yönetebilir ya da gelecekte, istediğiniz zaman bu ayarları değiştirebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamıza göz atabilir ya da bizlerle merhaba@klaudx.com e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

Web site üzerinden satış öncesi ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Destek Talebi Aç

Web hosting için hemen kaydolun!